“Esimene kord oli päris harjumatu. Lihas hakkas tööle, ilma et oleksin ise andnud käsklust töötamiseks….protseduuri käigus harjus sellega ära. Läksin paar tundi peale protseduuri trenni. Kõigepealt tundsin,et kogu keha on juba soe. Väga huvitav oli veel see, et tundsin lihaseid treenides hoopis paremini- lihas oli juba valmis töötama. Kuidagi parem lihasetunnetus oli. Mina jäin tulemusega väga rahule. Kindlasti andis viimase lihvi mu lavavormile.”

Egle Eller-Nabi, fitness sportlane ja Sparta spordiklubi rühmatreener soovitab!


Sportlaste jaoks on hoolimata vanusest või tasemest tähtis leida eelis, mis neile võistlustel võidu tooks. Tehnilised, jõu- ja kardiovaskulaarsed treeningud on oluliseks vahendiks selle eelise saavutamiseks, aga mõnikord ei piisa ainult treenimisest. Sportlased, kes on eesmärgiks seadnud võitmise ning oma võimete potentsiaali avamise peavad tihti kasutama uusi alternatiivseid meetodeid oma füüsilise vormi parandamiseks.

Treeningprotsessi hõlbustamiseks soovitame treeningu- või võistluseelse ettevalmistuse jaoks kasutada Ultratone spordiprogramme, mis on suunatud neile lihastele, mis valitud spordiala harrastamisel enim tööd teevad või pinges on ning järgima programme, mis on mõeldud kasutamiseks koos tavaliste jõusaaliharjutustega, et treeningute mõju kehale oleks laialdasem ja tõhusam.

Uurimused näitavad, et Ultratone mõjub lihastele kiiremini kui tavalised treeningud ning jõuab tänu automaatselt vahelduvate impulsside saatmisele lihasteni, millega tavalised treeningud harva tegelevad. Lihaste individuaalne aktiveerimine võimaldab tugevdada erinevates kehapiirkondades asuvaid lihaseid ning vigastusi ennetada või nendest taastumisele kaasa aidata.

“Iga sportlane otsib midagi erilist, mis tema füüsilise vormiga imet teeks. Kui sa oma lihaseid vormis ei hoia, siis nad kahanevad.”
Daley Thompson, kahekordne olümpiavõitja kümnevõistluses 1984. ja 1988. aastal

Ultratone on 45 aasta jooksul teinud koostööd mitmete maailma tuntuimate sporditegelastega, lihvides nende treeningprotsesse, nii et need vastaksid maailmameistrite ning olümpiavõitjate tasemele, millest on aja jooksul kujunenud sportlaste edu mõõdupuu. Alates 20. sajandi parimate sportlaste hulka valitud Muhammad Alist kuni legendaarse Franz Beckenbauerini, Venemaa olümpiakoondiseni ja kahekordse kümnevõistluse olümpiavõitja Daley Thompsonini ning lõpetades 1998. aastal jalgpalli maailmameistrivõistlused ja 2000. aastal jalgpalli Euroopa meistrivõistlused võitnud Prantsusmaa jalgpallikoondisega on Ultratone järjepidevalt pakkunud sportlastele võimalust täiendada tavalisi treening- ja toitumisprogramme oma spordialaspetsiifiliste programmide abil, mis aitavad tõsta sportlaste konkurentsivõimet nende lihaspotentsiaali realiseerimise kaudu.

Ultratone biostimulatsioon vähendab vigastusteohtu, tõstavad sitkust ja vastupidavust, täiendavad olemasolevaid treeningprogramme ning parandavad sooritust – kõike seda Ultratone teadlaste grupi poolt välja arendatud innovatiivse tehnoloogia abil.

KUIDAS ULTRATONE TÖÖTAB
Paljusid kehafunktsioone kontrollivad närviimpulsid.  Treenides põhjustavad keha loomulikud impulsid lihaste kokkutõmbeid ja lõdvestumist. Ultratone biostimulatsioon jäljendab neid loomulikke impulsse, pannes lihased regulaarselt kokku tõmbuma ja lõdvestuma. See sarnaneb tavalisele treeningule, kuid risk ülepingutamiseks või väsimuse tekkeks on tunduvalt väiksem.

GYMNETIC-BIOSTIMULATSIOON
Tavapärane treening haarab lihaseid kindlal hierarhilisel viisil: esmalt aktiveeritakse väiksemad motoorsed üksused ning ainult väga progressiivselt ning pärast suurt pingutust võetakse kasutusse suured lihased. Võib juhtuda, et koormus jõuab soovitud lihasteni alles pärast 45 minutit rasket jõusaalitreeningut. Tänu Ultratone Gymneticu stimulatsiooni strateegilisele asetusele suudavad täpselt programmeeritud bioimpulsid, mida edastatakse muutuvate tsüklitena, jõuda nende lihasteni sekunditega. Kohese stimulatsiooni saamisel reageerivad suured keha vormivad lihased biostimulatsioonile efektiivselt.

Kui teil on olnud spordiga seotud vigastus, koormab tavapärane treening enamasti vigastatud piirkonda ning üldjuhul peate te vigastatud jäsemel veidi aega puhata laskma, enne kui võite treeningutega uuesti alustada. Selle tagajärjel ei säili lihaste tippvorm ning need atrofeeruvad väga kiiresti. Ultratone programmide abil saate lasta vigastatud piirkonnal taastuda, hoida teisi lihaseid heas vormis ja toonuses ning isegi paranemist kiirendada, kasutades spetsiaalset TENSi valuleevendus- ja lõdvestusprogrammi.
Igal Ultratone programmil vahelduvad tsüklid, mis läbivad automaatselt rea erinevaid signaale ja impulsse, mis mõjutavad lihaseid kompleksel ja optimaalsel viisil.

 

Ultratone spordiprogrammid

1. Speed (kiirus)

Programm on mõeldud suurendamaks kiirete pingutuslihaste reaktsiooni, et toota plahvatuslikku jõudu. Sprindil ja kiirusspordialadel peavad refleksid jõudma virkade ja võimsate lihasteni. Futura® Pro Speed programm saadab faasilised signaalid treenimaks ja arendamaks neid lihaseid mikrokiibi täpsusega, samal ajal tõstes reaktsioonikiirust, painduvust ja vähendades vigastuse riski, sest lihaskiud on paremas seisus ja vastuvõtlikumad.

2. Power (võimsus)

Sellel sariprogrammil on lühike soojendusaeg, millele järgnevad intensiivse jõuga kontraktsioonitsüklid, mis pingutab lihaseid maksimaalselt. Stimulatsioon annab maksimaalse lihasharjutuse kiirete lihaskimpude arendamiseks ja siis vaheldub erinevate sageduste stimulatsiooniga, et vältida stressi ja piimhappe kuhjumist. See programm on ideaalne kui soovid suurendada lihasjõudu lihasmassi lisandumiseta.

3. Strength (jõud)

On märgata tohutuid edasiminekuid tugevuses, kui lisada regulaarsed Futura® Pro Strength-programmi protseduurid tavalisele jõudu arendavale jõusaalitreeningule. See ei kiirenda mitte ainult tulemusi, vaid vähendab ka vigastuste riski, sest programm täpselt ajastab kontraktsioonid ja tasakaalustab need sobivate puhkeperioodidega ja sagedustega, et vältida rebestusi.  Järgides professor Greta Vrbova (University College London) poolt läbi viidud uuringuid, see programm mitte ainult ei tugevda aeglasi, punaseid lihaseid, vaid suurendab ka väsimustaluvust kiiretes lihastes, mis harilikult väsivad pingutusel kergesti.

4. Stamina (sitkus)

Tulenevalt uuringutest, mis näitavad, kuidas biostimulatsioon aitab tõsta vastupidavust ja väsimustaluvust, alustab Futura® Pro sariprogramm õrna soojendusega. Siis liigub programm kiiresti sügavate kontraktsioonide seeriateni, et aidata tugevdada aeglaseid (e. oksüdatiivsed kiud) madala oksüdatiivsusega punaseid lihaskiude ja kiireid (glükolüütilised/valged) keskmisi lihaskiude ning arendada vastupidavust ja tõsta energiat.

5. Endurance (vastupidavus)

Programm algab kiire, madalsagedusliku soojendusega, millele järgneb lihaste pumpamine, millele omakorda järgnevad pikad ja jõulised keskmise sagedusega kokkutõmbed, et tugevdada aeglast oksüdatiivset punast lihaskiudu ning kombineeritud oksüdatiivset ja glükootilist lihaskiudu. Seejärel muutub vahelduv impulss jõuliseks pikaks ja sügavaks pulseerimiseks, et suurendada jõudu ja vastupidavust, pikendades seega võimet sportida maksimaalse jõuga.

6. Body Building (lihasmassi suurendamine)

Koostatud üle maailma atleetide peal tehtud uuringute põhjal. Futura® Pro Body Building programm kasutab jõulisi kõrge sagedusega kontraktsiooni ja puhkeperioodi vaheldumist, et stimuleerida kiireid lihaskimpe. Kasutades takistustehnikat ja spetsiifilist elektroodide paigutamist, saate suurendada, vormida ja ümardada spetsiifilisi skeletilihaseid kuni seatud eesmärkide saavutamiseni. Võib hoida ka kergeid raskusi kui stimuleerida biitsepse ja rinnalihaseid, sest suurenenud takistus kiirendab lihastreeningut.

5. Stretching (venitus)

Hea tasakaal ja kehahoid on olulised nõtke silueti saavutamisel. Selleks, et tõsta jäsemete painduvust ja liikumisvabadust, on lihaste venitamine lahutamatu treeningu osa. Bioptic-stimulatsiooni programm kasutab vahelduvaid sariimpulsse, et venitada teatud lihaseid ja tõsta seega nende painduvust ja elastsust. Bioptic-elektroodid paigutatakse vastavalt vajadusele agonist ja antagonist lihastele vahelduva stimulatsiooniga painutamiseks ja venituseks.

6. Recovery (taastumine)

Seda programmi peaks kasutama peale intensiivset treeningsessiooni või võistlust. Programmi vahelduvad impulsiseeriad mõjutavad vaheldumisi vereringet ja tursunud kudesid, et kiirendada taastumist ja võimaldada organismil lõõgastuda ja regenereeruda, masseerides ja pumbates samal ajal lihaseid, et leevendada erinevaid vaevusi ja kurnatust. Samuti võib seda programmi kasutada vigastustest taastumise kiirendamiseks.

“Täiuslikkuseni ei ole võimalik jõuda, aga kui me püüdleme täiuslikkuse poole võime saavutada tipptulemusi.”
Vince Lombardi

“Tänapäeval ei saaks me oma spordikoondiseid treenida ilma elektrooniliste lihasestimulaatoriteta. Need moodustavad olulise osa meie treeningprogrammist nende tõhususe ja kiiruse tõttu. Ultratone Future seadme eeliseks on kassetid, mis võimaldavad vastavalt vajadusele kasutada erinevaid programme.”
Dr Jean Marcel Ferret, kes vastutas 1998. aastal jalgpalli maailmameistrivõistlused ja 2000. aastal jalgpalli Euroopa meistrivõistlused võitnud Prantsusmaa jalgpallikoondise liikmete tervisliku seisundi eest

Broneeri aeg siit

KLIENTIDE KOGEMUSED

Ultratone on mind nii nii tohutult palju aidanud. See on üks suur edusamm, mille tõttu olen saanud hästi taastuda!

12 veebruar 2013 on päev, mis jäi ning jääb meelde mulle pikaks. Tegelesin varasemalt veespordialade lohesurfamise ja veelaua sõitmisega aastaid. Teadmine, et spordialad kuuluvad kõrgesse riskigruppi, millega võivad kaasneda erinevad vigastused ei heidutanud mind sel hetkel. 12 veebruar 2013 Taimaal treenides vigastasingi oma paremat põlve, olin sunnitud minema kehale üsna raske ja keeruka eesmise ristatisideme (ACL) rekonstrueerivale operatsioonile. Paranemisajaks lubati kuute kuni üheksat kuud ning lubati, et kõnnin, jooksen juba pea. Kuna jalga ei olnud võimalik mul enam iga päevaselt kasutada kadus lihastoonus silmnähtavalt päev päevalt. Operatsioon kahjuks ühe korraga ei õnnestunud ning olin sunnitud minema kordus operatsioonile, mis tähendas et ma ei ole võimeline kasutama niigi nõrka jalga ka järgnevatel lähikuudel. Lisaks oli põlve liikumatuse tõttu tekkinud põlvekedra ümber ohtralt armkudet, mis takistas põlveliigeses liikumast. Olin jõudnud punkti, kus kaks jalga olid nii väliselt kui sisemiselt üksteisest erinevad ning pidin alustama jala treenimist maast madalast, kuna teadsin et iseseisvalt on see pea võimatu ei kaotanud ma siiski veel lootust. Olin varasemalt kokkupuutunud Ultratonega juba korduvalt ja korduvalt eelnevas eluperioodis ka igapäevase sportimise kõrvalt. Leidsingi tee taas Ultratone ning kasutasin teenust ligi kaks korda nädalas taastamaks ja kasvatamaks lihastoonust seespidiselt välispidiseks. Esimestel kordadel muidugi tulemust näha kohe ei ole aga jalg oli tundlik ning elektroodid olid oma tööd korralikult teinud. Käisin järjepidavalt Ultratones jalga tugevdamas, kuid kui olin võimeline taas asuma iseseisvalt taastuma ning jõusaali uksest sisse astuma. Jätkasin regulaarseid protseduure ka jõusaali kõrvalt. Kui opereeritud jalg oli iseseisvaks treenimiseks piisavalt tugev ning kuna elan Eestimaalt eemal, tundsin et lisakäsi Ultratone näol võiks siiski olemas olla ning sellest mõttes soetasin endale Ultratone koduse masina, mida oli äärmiselt lihtne käsitleda ning kaasas kanda erinevates riikides. Kodusel masinal on kuus erinevat režiimi ning sain treeningjärgsel lihasvalu korral kasutada masseerival eesmärgil, justkui personaalne massöör kes töötab sinule meelepärasel ajal. Tänaseks on operatsioonist möödas aasta ja kuid peale ning jalg ja põlv liiguvad kaheksakümne protsendi ulatuses. Silmaga lihastoonuse erinevust näha ei ole, olen selle aja sees suutnud läbida raske ja väljakutsuva Ashtanga Vinyasa Joogaõpetaja koolituse Taimaal ning olen pöördunud tavapärase igapäeva elu juurde, kus olen võimeline taas jooksma ja ratast sõitma. Võlgnen tänu suuresti füsioteraapiale ning Ultratone masinatele, mis tulid mulle appi rasketel operatsiooni järgsetel hetkedel, millal ise ei olnud võimeline füüsiliselt enesele abiks olla.

Aitäh!

Dianaliis Kross

Ultratone aitas mul taastuda ning hoida lihased heas toonuses

Juunis opereeriti mul mõlemad sääred ning pärast operatsiooni ei saanud ma 1,5 kuud trenni teha. Sel perioodil olid mulle suureks abiks Ultratone taastus- ja spordiprogrammid, mis aitasid vähendada valu, parandada verevarustust ja lümfiringet, hoida lihaseid toonuses ning kiirendada taastumist. Kindlasti oli tänu Ultratonele mul uuesti trennidega alustamine ka palju lihtsam.

Maris Tamm, aeroobikatreener (Aeroobikakuninganna 2011)