Esmalt selgitab terapeut välja kliendi probleemid ja ootused tema kehaga seoses ning vastavalt sellele valitakse just kliendi soovidest, vanusest ja kehakujust lähtuvalt sobivaim Ultratone biostimulatsiooni programm.

Valitud kehapiirkondadele kinnitatakse elektroodid ning kehaomaste impulsside mõjul hakkavad lihased tööle. Korraga on võimalik mõjutada kuni 3 lihasgruppi – näiteks kõht, reied ja tuharad. Kliendi jaoks on protseduur meeldiv, tõhus ja kiire.

Kehaomaste impulsside abil toimuvad lihaskontraktsioonid, protseduur algab lihaste soojendusega ning lõpeb lihaseid lõõgastavate massaažiprogrammidega. Protseduuri ajal toimub palju erinevaid faase – ainevahetuse aktiviseerimine, rasvade lõhustamine, jääkide väljutamine organismist, lümfi- ja vereringluse stimuleerimine, kalorite põletamine, lihastreening (lihaste toonuse tõstmine, lihasmassi suurendamine, lihaste vormimine ja kujundamine), massaaž jne.

Ultratone on maailmas ainulaadne ka seepärast, et eri piirkondadele on võimalik teha eri protseduure: nt kõhult ümbermõõtusid vähendada, rindasid tõsta ja reitele teha tselluliidiravi. Samuti on Ultratone süsteem maailmas ainus, millega saab samaaegselt nautida keha- ja näoprotseduure.