Sportlaste jaoks on hoolimata vanusest või tasemest tähtis leida eelis, mis neile võistlustel võidu tooks. Tehnilised, jõu- ja kardiovaskulaarsed treeningud on oluliseks vahendiks selle eelise saavutamiseks, aga mõnikord ei piisa ainult treenimisest. Sportlased, kes on eesmärgiks seadnud võitmise ning oma võimete potentsiaali avamise peavad tihti kasutama uusi alternatiivseid meetodeid oma füüsilise vormi parandamiseks.

Professor Gerta Vrbova: ”ULTRATONE on parim valik sportlastele, kes soovivad oma sooritusi parandada ilma erinevate ravimite, dopingainete kasutamiseta.”

Treeningprotsessi hõlbustamiseks peaksid nad kasutama treeningu- või võistluseelse ettevalmistuse jaoks Ultratone’i spordiprogramme, mis on suunatud neile lihastele, mis valitud spordiala harrastamisel enim tööd teevad või pinges on, ning järgima programme, mis on mõeldud kasutamiseks koos tavaliste jõusaaliharjutustega, et treeningute mõju kehale oleks laialdasem ja tõhusam.

Uurimused näitavad, et Ultratone mõjub lihastele kiiremini kui tavalised treeningud ning jõuab tänu automaatselt vahelduvate impulsside saatmisele lihasteni, millega tavalised treeningud harva tegelevad. Lihaste individuaalne aktiveerimine võimaldab tugevdada erinevates kehapiirkondades asuvaid lihaseid ning vigastusi ennetada või nendest taastumisele kaasa aidata.

Ultratone programmid arvestavad lihasväsimuse tekkimist ning puhkuse faasid on üles ehitatud nii, et vähendada toksiinide/ jääkainete tekkimist ja võimaldada lihastele kõige kontsentreeritumat treeningut ilma ebamugavate kõrvalnähtudeta.

Peale pingelist võistlust on sportlastel vaja taastuda, kuna nii nende lihased kui ka vaim ja kesknärvisüsteem on kurnatud. Ultratone’i biostimulatsioon jätab närvisüsteemi puutumata ning mõjub otse lihas- ja sidekudedele, mis tähendab, et lihaste taastumine toimub kiiresti ja pingutusteta.

“Ilma valuta pole ka tulemust.” Kui spordis on eksiarvamusi, siis see on üks neist! Füüsikud, arstid, treenerid ja sportlased on kõik ühel meelel, et lihaste töö on kõige efektiivsem siis kui treeningud kulgevad ladusalt ja täie võimsuse juures, kuid ilma vigastusohuta. Ultratone mõistab seda. Biostimulatsioon võimaldab lihaseid kasvatada ja treenida, kuid aitavad samal ajal amatöör- ja profisportlastel ka taastuda – olgu siis vigastusest või lihtsalt pingelisest treeningust või võistlusest.Biostimulatsiooni ajal saadetud impulsid läbivad naha, sidekoe, rasvkoe, lihaskoe ning vereringe- ja lümfisüsteemid, jõudes sügavale lihaskiudude sisse. See omakorda tagab, et kõik organismi põhilised füüsilised töövahendid – kaasa arvatud vastupidavus, jõud ja energiavarud – taastuvad kiiremini kui loomulike staatiliste puhkeperioodide ajal. Samuti paraneb lihaserksus, mis võimaldab sportlasel produktiivsemalt treenida ning kõrgemal tasemel võistelda.

Ultratone on 45 aasta jooksul teinud koostööd mitmete maailma tuntuimate sporditegelastega, lihvides nende treeningprotsesse, nii et need vastaksid maailmameistrite ning olümpiavõitjate tasemele, millest on aja jooksul kujunenud sportlaste edu mõõdupuu. Alates 20. sajandi parimate sportlaste hulka valitud Muhammad Alist, kuni legendaarse Franz Beckenbauerini, Venemaa olümpiakoondiseni ja kahekordse kümnevõistluse olümpiavõitja Daley Thompsonini ning lõpetades 1998. aastal jalgpalli maailmameistrivõistlused ja 2000. aastal jalgpalli Euroopa meistrivõistlused võitnud Prantsusmaa jalgpallikoondisega on Ultratone järjepidevalt pakkunud sportlastele võimalust täiendada tavalisi treening- ja toitumisprogramme oma spordialaspetsiifiliste programmide abil, mis aitavad tõsta sportlaste konkurentsivõimet nende lihaspotentsiaali realiseerimise kaudu.

“Elektrilise lihasstimulatsiooni alal on tehtud palju edusamme, mis puutub elektrilistesse impulssidesse ning Ultratone’i impulsilained tunduvad olevat tõeliselt tähelepanuväärsed. Nende madala sagedusega impulssidega saame leevendada valu, turseid, lihaste kõhetumist, vereringeprobleeme, “raskeid jalgu” ning aidata igakülgselt kaasa sportlase taastumisele. Meie patsientidel on keskmiselt kolm nädalat kuni kuu aega kestvate perioodide jooksul võimalik riskivabalt ravi saada. Nii hoiame nii mina kui ka mu patsiendid biostimulatsiooni abil palju aega kokku.” Dr.Michel le Faou, spetsialist spordimeditsiini alal ning Pariisis asuva Hotel Dieu haigla elektroteraapia osakonna juhataja

“Tänapäeval ei saaks me oma spordikoondiseid treenida ilma elektrooniliste lihasestimulaatoriteta. Need moodustavad olulise osa meie treeningprogrammist nende tõhususe ja kiiruse tõttu.” Dr.Jean Marcel Ferret, kes vastutas 1998. aastal MM ja 2000. aastal EM võitnud Prantsusmaa jalgpallikoondise liikmete tervisliku seisundi eest

“Iga sportlane otsib midagi erilist, mis tema füüsilise vormiga imet teeks. Kui sa oma lihaseid vormis ei hoia, siis nad atrofeeruvad” Daley Thompson, kahekordne olümpiavõitja kümnevõistluses

Vastupidavus (endurance), Sitkus (stamina),
Jõud (strength), Võimsus (power),
Kiirus (speed), Painduvus (suppleness)

Kuus omadust, mis defineerivad amatöör- või profisportlase põhilised füüsilised eeldused. Sportlase vaim võib olla igati valmis, kuid kui tema keha ei ole suuteline kõrgeimal tasemel võistlema, võib see tähendada vahet esimese või teise koha või pettumust valmistava soorituse vahel. Ultratone arendas spordiprogrammid välja just amatöör- ja profisportlastele mõeldes. Spetsiaalsed programmid vähendavad vigastusteohtu, tõstavad sitkust ja vastupidavust, täiendavad olemasolevaid treeningprogramme ning parandavad sooritust – kõike seda Ultratone’i teadlaste grupi poolt välja arendatud innovatiivse tehnoloogia abil. Füsioterapeut valib Sulle sobivaima programmi ja Ultratone teeb sinu eest ülejäänu samal ajal kui sina lõõgastud.

Ultratone vastupidavus ja sitkus

See programm on ideaalne neile, kes soovivad parandada oma sooritust riskivabalt ja pingeteta. Programm algab madalal sagedusel tehtud soojendusega ja jätkub lihaste pumpamise ning jõuliste keskmise sagedusega pikkade kokkutõmmetega, mis tugevdavad aeglaseid oksüdatiivseid lihaskiude ning oksüdatiiv-glükolüütilisi lihaskiude. Tulemuseks on suurenenud jõud, vastupidavus ja sitkus. Lisaks tõstab see programm organismi hapnikuomastamisvõimet ja tugevdab aeglaseid lihaseid – suurepärane valik selliste pikamaa- ja vastupidavusalade harrastajatele nagu näiteks jooksmine, triatlon ja jalgrattasõit.

Ultratone jõud

See programm on mõeldud nendele, kelle lihaseid on vaja peale treeningupausi ergutada, ning selle eesmärgiks on lihaskiud kontsentreeritud tähelepanu abil tippvormi viia. See programm tugevdab aeglaseid punaseid rühilihaseid ja tõstab kiirete valgete lihaste vastupidavust kurnatusele. On märgata tohutuid edasiminekuid tugevuses, kui lisada regulaarsed Futura® ProStrength-programmi protseduurid tavalisele jõudu arendavale jõusaalitreeningule. See ei kiirenda mitte ainult tulemusi, vaid vähendab ka vigastuste riski, sest programm ajastab täpselt lihaskontraktsioonid ja tasakaalustab need sobivate puhkeperioodidega ja sagedustega, et vältida rebestusi. Programm on abiks ka näiteks jalgpalluritele, ragbimängijatele, jõutõstjatele ja sõudjatele.

Ultratone plahvatuslik võimsus

Kiirete lihaste tugevdamine on ülioluline kiiruslike spordialade puhul. Sprinterite, suusatajate, hokimängijate, tennisistide ja jalgpallurite jaoks on tähtis võime täiel kiirusel paigast söösta. See programm on ülitõhus, mis puutub reageerimisele kuluva aja vähendamisse ning kiirete lihaste kiiruslike ja jõuomaduste parandamisse. Ultratone Explosive Power ergutab, tugevdab ja toniseerib lihaseid, parandades nende vastupidavust vigastustele, mida tihti seostatakse kiiruslike spordialadega, nagu näiteks kubeme-, sääre- või reielihase vigastused.

Ultratone body building

Koostatud üle maailma atleetide peal tehtud uuringute põhjal. Futura® Pro Body Building programm kasutab jõulisi kõrge sagedusega kontraktsiooni ja puhkeperioodi vaheldumist, et stimuleerida kiireid lihaskimpe. Kasutades takistustehnikat ja spetsiifilist elektroodide paigutamist, saate suurendada, vormida ja ümardada spetsiifilisi skeletilihaseid kuni seatud eesmärkide saavutamiseni. Võib hoida ka kergeid raskusi kui stimuleerida biitsepse ja rinnalihaseid, sest suurenenud takistus kiirendab lihastreeningut.

Ultratone venitus

Hea tasakaal ja kehahoid on olulised nõtke silueti saavutamisel. Selleks, et tõsta jäsemete painduvust ja liikumisvabadust, on lihaste venitamine lahutamatu treeningu osa. Bioptic-stimulatsiooni programm kasutab vahelduvaid sariimpulsse, et venitada teatud lihaseid ja tõsta seega nende painduvust ja elastsust. Bioptic-elektroodid paigutatakse vastavalt vajadusele agonist ja antagonist lihastele vahelduva stimulatsiooniga painutamiseks ja venituseks.

Ultratone taastumine

Seda programmi peaks kasutama peale intensiivset treeningsessiooni või võistlust. Programmi vahelduvad impulsiseeriad mõjutavad vaheldumisi vereringet ja tursunud kudesid, et kiirendada taastumist ja võimaldada organismil lõõgastuda ja regenereeruda, masseerides ja pumbates samal ajal lihaseid, et leevendada erinevaid vaevusi ja kurnatust. Samuti võib seda programmi kasutada vigastustest taastumise kiirendamiseks.

Ultratone TENS valuleevendus

See program on mõeldud vigastuste ravimiseks ja leevendamiseks ning aitab sportlastel lühima võimaliku aja jooksul vormi taastada. Vahelduvad kõrge ja madala sageduse juures saadetud impulsid omavad tuimestavat efekti ning soodustavad organismis endorfiinide tootmist optimaalseks valuleevenduseks, hoolimata sellest, kas tegu on terava lokaliseeritud valuga või kroonilise kiirgava valuga.

Ultratone massaaž ja krampide leevendus

Programm on mõeldud lihaskrampide leevendamiseks ning pinges lihaste painduvuse taastamiseks. Vahelduvad impulsid aktiveerivad vereringe, parandavad kapillarisatsiooni ja toimetavad hapnikku pinge all olevatesse kehapiirkondadesse, taastades niimoodi normaalse lihastöö. Seda programmi võib kasutada peale pingelist sooritust, et vältida krampe või selleks, et leevendada olemasolevaid vigastusi.